Başarılı insanlar hep oldukları gibi görünmeleri ile bilinirler. Diğer insanlardan hep farklı görünür ve düşünürler. Başarıya giden yolda hep büyük zorluklar ile karşılaşırlar. Zorlukları aşıp başarıyı yakaladıklarında etraflarındaki herkes onlara benzemeye çalışır ve başarının bir parçası olmak için uğraşırlar.

Başarılı insanların farklı düşünme yetilerini istersek biz de kendi hayatımızda uygulayabiliriz. Bunu yapabilmek için daha esnek olmak ve geniş açı ile görmek gerekiyor. Peki bu özellikler nelerdir? Gelin hep birlikte listeye göz atalım.

Hareketli Olmaları
Genel de hiperaktif olmaları ile ünlüdürler. Hiç durmazlar ve hareketsizlikten nefret ederler. Yeni bir deneyim ya da fikrin olduğu yere gitmek için asla beklemezler.

Risk Almaktan Kaçmamaları
Sonucunu düşünmeden, sadece ne olacağını bilmek için bile risk alırlar. Tıpkı poker oyuncuları gibidirler. Başka insanlar için risk çok heyecan verici olsa da, başarılı insanlara göre sıradan bir durumdur.

Farklı Düşünmeleri
Başarılı insanlar her zaman diğerlerinden farklı düşünür ve farklı hareket eder. Bir başkasına göre hareket etmek ya da onların hayatını yaşamak asla tercih edecekleri bir şey değildir.

Kalp Sesine Kulak Vermeleri
Başarıyı mantık yerine kalp ile düşünmeye çok borçludurlar. Çünkü her başarılı insanlar yaptıklarında, insanlığı nasıl daha ileriye götürebileceğini düşünerek hareket eder.

Meraklı Olmaları
Yeni deneyimler ve yeni düşünceler onların en büyük merakıdır. Her şeyi sürekli merak etmeleri, başarılarını arttıran büyük bir etkendir. Bakış açıları asla sabit kalmaz.

Kural Tanımamaları
Belirlenen kurallara göre yaşamanın, başarıyı engelleyeceğine inanırlar. Kurallara göre yaşamak onlar için diğer insanlar gibi olmaktan ibaret. Sıradan insanlar gibi yaşamayı reddederler.

Bağımsız Çalışmaları
Grup çalışmalarından çok bağımsız ve bireysel çalışmayı severler. Başarıları hakkında sadece onun isminin geçtiği konuşmalar gerçekleşsin isterler.

Değişkenliğe Açık Olmaları
Başarılı insanlar bir fikre bağlı kalamaz. Sürekli olarak fikirleri değişir. Bu durum da yeni deneyimlere açık olmalarına bağlanabilir Daha yaratıcı olmak için sürekli bakış açılarını değiştirirler.

Tuhaf Huyları Olmaları
Albert Einstein bunun iyi bir örneği aslında. Fazla düşünmek ve çalışmak elbette tuhaf huyları beraberinde getirecektir. Her başarılı insanın mutlaka herkese garip gelecek davranışları ve fikirleri olacaktır.

Hayalci Olmaları
Hayatımızda olan her şey, bir zamanlar bazı insanların hayal ettiklerinden ibaretti. Olmayan bir şeyi başarmak da elbette hayal etmekle başlar. Başarılı insanlar da eyleme geçirmeden önce, her zaman hayalini kurmakla başlamıştır.