Silahlı dövüş tekniğini tüm dünyaya tanıtan, bunu yaparken de görsel işçilik ve zengin aksiyondan vazgeçmeyen Gareth Evans, yeni filmi ile izleyicileri bir kez daha aksiyonla buluşturuyor. İlk filminde aksiyon severlere harika bir göz zevki tattıran Evans ikinci filmi ile çıtayı daha da yükseltmiştir.

Baskın-2 ile Jakarta’nın suç ve şiddet dolu sokaklarına geri dönüyoruz ve bir kez daha Rama’nın yaşadıklarına tanık oluyoruz. Gizli görevle yeraltı çetelerinden birini tahmin ettiğinden çok daha zor baskın operasyonuyla çökertmeye çalışan bir polis, daha büyük isimlerin dikkatini çeker. Artık yeraltı dünyasının daha büyük isimleriyle başı derttedir. Sadece kendisi değil ailesi, karısı ve yeni doğmuş bebeği de tehlikededir. İlk filmdeki baskın operasyonunun ardından iki saat sonrasını başlangıç noktası alan filmde Rama yine ailesini korumak için her şeyini tehlikeye atmıştır. Ailesini tehlikelerden korumanın tek yolu, yer altı dünyasına casus olarak girecek ve bu kötü işlere yardım eden politikacı ve polisleri açığa çıkaracaktır. Bu yozlaşmış düzene dur demek ve ailesini korumak için bunu yapmaya mecburdur.  Fakat bu görev için Rama’nın başka bir kimlikle hapishaneye düşerek çete liderinin oğlunun güvenini kazanıp, ekibine girmesi gerekmektedir. Sandığından çok daha zor olan bu operasyon için hayatını riske atacak ve yeraltı dünyasına karşı savaşacaktır. Ailesinin kurtulmuş ve güvende olduğunu bilerek evine dönmeye çalışan ve hiçbir mafya grubunun yenilmez olmadığını ispatlamaya uğraşan Rama’nın şiddet ve aksiyon dolu hikâyesine tanık olacaksınız.

Bir aksiyon şaheseri ve heyecan fırtınası olan Baskın-2, vizyona girdiği andan itibaren kendi türündeki klasikler arasındaki yerini almıştır.

Tüm zamanların en iyi aksiyon filmlerinden biri olma özelliği ile Baskın-2’yi, aksiyon, hız, adrenalin ve gerilim sevenlere izlemeleri önerilebilir.