Denizli’de yaşayan 21 yaşındaki bayan hakem Gülsüm Kalın CHP’li başkan adayına kadınlara şiddet için nasıl bir proje yapacaksınız şeklindeki sorusu bir kere daha kadınların yaşadığı zorlukları dile getirmeye yetti.

Denizli CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kazım Arslan’ın Denizli Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği’ni ziyaretinde genç hakem Gülsüm Kalın’ın başkan adayına kadın şiddet sorusu kadınların yaşadığı sorunları bir kere daha gündeme getirdi

Denizli’deki 4 kadın hakemden biri olan 21 yaşındaki Gülsüm Kalın , “Ben özellikle kadın şiddetini önlemeye yönelik projeler geliştirilmesi gerektiğini ve bu sürece belediyelerin de katılması gerektiğini düşünüyorum. Siz kadınların daha güçlü durması için neler yapacaksınız.” diye sordu.

Arslan, bu genç hakemin sorusuna da “Şimdi onunla ilgili kadın sığınma evleri var. Ancak biliyoruz ki bu yetmez. Bizim hem kadına şiddeti önlemeye yönelik eğitim çalışmalarımız olacak. Ayrıca, kadınlarımıza iş garantili meslek edindirme kursları, el sanatları, kadınlarımızın evde üreteceği ürünlerin satılması için pazar yerlerinin oluşturulması, onlara gerekli desteklerin verilmesi gibi projelerimiz var. Biz kadınların yaşamın her alanında bizim yanımızda yer almasını istiyoruz ve bunun için çalışacağız. Gelecekteki Denizli, kadınıyla erkeğiyle herkesin yüzünün güleceği bir şehir olacak. Bundan emim olun” diyerek cevap verdi.