14 Şubat 2014’te vizyona giren Bi Küçük Eylül Meselesi, romantik sinemanın yeni eserlerindendir. Yazarı ve yönetmeni Kerem Deren, başrol oyuncuları Farah Zeynep Abdullah ve Engin Akyürek’tir. Engin Akyürek, Tekin; Farah Zeynep Abdullah da Eylül karakterlerini başarıyla canlandırmaktadır.

Her şeyin yolunda gittiği güzel bir hayata sahip olan Eylül, geçirdiği talihsiz bir kaza sonrasında hayatının son bir ayında yaşadığı hiçbir şeyi hatırlamamaktadır. Ailesi ve bütün arkadaşları bir sorun olmadığını söylese de Eylül yolunda gitmeyen bir şeyler olduğundan şüphelenir. Tamamen içgüdülerinin yönlendirmesi ile Bozcaada’ya gider ve hiç tanımadığı bir adamla karşılaşır. Tekin adındaki bu garip ve derbeder adam Eylü’le birlikte çok güzel bir aşk yaşadıklarını ve hatırlaması gerektiğini söyler.

Bi Küçük Eylül Meselesi

Kerem Deren bu ilk denemesi olan uzun metrajlı filmi hem yazmış hem de yönetmiş. İzlerken sıkılmadan fazlasıyla keyif alacağınız bir film olmuş.

Farah Zeynep Abdullah, Engin Akyürek, Ceren Moray, Onur Tuna ve küçük şirin oyuncu Serra Keskin başarılı oyunculuklarını gayet güzel sergileyerek seyircilerden tam puan almayı başardılar. Nil Karaibrahimgil’in yaptığı müzik ise filme tam oturmuş. Tekin’in saflığı ve hayalleri insanı oldukça duygulandırıyor. Bi Küçük Eylül Meselesi’ni izleyenler genellikle derinden etkilendiklerini vurgulamaktadırlar.

Bozcaada da geçen ve farklı bir aşk hikâyesini anlatan film, beklenmeyecek bir izleyici sayısına da ulaşmış durumda. ‘’Hayat ıskaladığımız mucizelerle doludur ‘’cümlesiyle de akıllarda farklı bir yer edinen film, sevgililer gününde vizyona girmesiyle de romantizmi doruklara taşımıştır. Ayrıca sadece film değil filmin müziği de 2 günde tam bir milyon kişi tarafından dinlenerek rekora imza atmıştır.

Ayrıca Bi Küçük Eylül Meselesi filminde, Bozcaada’nın güzelliklerine de doyuyorsunuz ve kesinlikle içinizden hemen Bozcaada’ya gitmek geliyor. Film hem hikâyesi ile hem de oyunculukları ile sizi tatmin edebilecek, keyifle izleyeceğiniz bir aşk hikâyesidir. Kalbinizi hem acıtıp hem de mutluluktan sıcacık yapabilecek nitelikteki bu filmi izlemek, kesinlikle vakit kaybı değil.