Adına yalnızlık denilen, sadece yaratıcıya yakıştığı söylenen, adından dahi korkulan bir duyguyu, son dönem Türk Edebiyatı’nda eşine az rastlanır bir yoğunluk içinde ve duygusal bir üslupla ele alan Kahraman Tazeoğlu, Bukre adlı kitabıyla, okuyucuyu yine engin duygu dünyasına davet ediyor.

Bukre, her ne kadar karamsar bir tablo çizer gibi görünse de hayat aşılar insanlara. Çocukluğunuzu anımsarsınız sayfaları karıştırırken, her satırda kendinizi bulursunuz adeta. Bu sokaklar benim, bu hatıralar bana ait dersiniz. Bir bakmışsınız ki kitabın sayfaları arasındasınız, Bukre ile birlikte yaşıyorsunuz. Edebiyatta başarının sırrı okuyucuya olayın içindeymiş gibi hissettirmekse eğer, Bukre, yalnızlığın ve aşkın başyapıtıdır.

Aşk ki yer gök onun içindir, Bukre ile birlikte her şeye duyduğunuz aşk tekrardan filizlenir. Unutulmuş duygularınız bir kitapta vücut bulur.

İnsanın kendine duyduğu aşkla başlar her şey. Diğerleriyle ayrısı gayrısı olmadığını düşünen, önce kendini sever sonra tüm yaratılmışları. Bukre sensin, benim, tüm insanlık. Aşk sana, bana, tüm insanlığa. ‘’Aşk bir miras değildir ve kimseden kimseye kalmaz’’ diyor Bukre.