Selçuk Aydemir’in senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı Düğün Dernek’ in fragmanı yayınlandı. Film vizyona 6 Aralık 2013 tarihinde giriyor.

Filmin başrollerinde, İşler Güçler dizisinde yakından tanıdığımız Ahmet Kural ve Murat Cemcir var. Fragmandan anlaşıldığı gibi yine bu ikili ortalığı gülmekten yıkacağa benziyor. Düğün Dernek konu olarak bir düğünü ele alıyor. Tabi ki bu normal bir düğün havasında değil. İmece usulü yapılacak bu düğünde karakterlerin başlarına gelmeyen kalmıyor.

Ahmet Kural ve Murat Cemcir’i ilk defa Çalgı Çengi filminde tanımıştık. Filmin elinden Cem Yılmaz tutmuş Selçuk Aydemir’de üzerinde düşen görevi en iyi şekilde yapmıştı. Ancak ekibin filmi reklam edememesi üzerine biraz ilgiden mahrum kalmıştı. Daha sonra ne olduysa vizyondan indikten sonra Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım alanlarında bu ikilinin kısa videoları dönmeye başladı. Herkes Çalgı Çengiyi merak etti. Son olarak da İşler Güçler ekibi ile karşımıza çıktıktan sonra artık onları herkes tanıyordu.

İnce esprileri ile dikkatleri üzerine çeken ikili, fragmandan anlaşıldığı gibi Düğün Dernek filminde de bu huylarından vazgeçmemişler. Film Sivas’ta geçiyor. İsmael karakterinin oğlu yabancı bir kadınla evlenmek ister. Tabi ki adetlerine bağlı olan aile de bunu pek hoş karşılamaz önce. Oğul inatçı çıkması ile bu düğünün yapılması kararlaştırılır. Bu düğünü yaparken de karakterlerimizin başına bin bir çeşit olay gelir. Bütün sahnelerinde bizleri kahkahaya sokacağa benzeyen film tiplemeleri ile de daha vizyona girmeden dikkat çekiyor.

Ahmet Kural aktörlük bakımından çok parlak bir geleceğe sahip bir insan. Bunu filmde oynadığı Fikret karakterinden anlayabiliyoruz. Neredeyse bambaşka bir adam olmuş çıkmış. Yüz mimiklerini yoruma hiç dahil bile etmiyoruz. Mimiklerini anlatmaya başlasak sanırım sayfalar dolar. On parmağında on marifet olan Ahmet Kural’ı bu filmde ilk defa Sivas halayı çekerken de görüyoruz. Ahmet Kural’ı filmde tamamlayan ise Murat Cemcir. Murat Cemcir karşımıza dizilerde, filmlerde her zaman ince esprileri ile çıktı. Yaptığı espriyi her zaman espri bitince anlar olduk. Aktörlük olarak çok yetenekli bir insan. Benim düşüncem oynayamayacağı rol yoktur. Hüzünlü, sevinçli, kötü adam, iyi adam, mağdur adam …. Hepsinden de Murat Cemcir hakkıyla tam not alabilecek bir adam.  Filmde Kural gibi bir değişime uğrayan Cemcir, esprileri ile bizleri kahkahalara boğacağı apaçık belli oluyor.

Filmin fragmanı yanında bir de klip yayınlandı. Entarisi Dım Dım Yar adlı klipi seslendiren yine Kurul Cemcir ikilisi. Oyunculukları yanında seslerinin güzelliklerini de bizlere sergilemişler. Şarkı gerçekten çok eğlendirici. Mp3 çalarınıza atıp dinleye bileceğiniz kadar hareketli.

Düğün Dernek filmi bizlerin en çok merak ettiği filmlerin belki de başında geliyor. Çünkü Çalgı Çengi’yi izledikten sonra ben buna nasıl olurda gitmem diyenlerin sayısı sanırsam 4 milyon insan. Sinema salonlarında yalnız bırakılan Çalgı Çengi, internette bir patlama yaşatmıştı ve 4 milyon izleme sayısına ulaşmıştı. Bizlerde sinemaya hakkını vermek isteyen insanlar olarak bu sefer bu güzide ekibi yarı yolda bırakmamalıyız.