Düğün Dernek 2 Sünnet, Düğün Dernek filminin devamı olarak çekilen ve ilk filmin sonunda Saffet karakterinin bahsettiği sünneti konu alan bir film. Bu filmin başrollerinde yine Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin ve Barış Yıldız bulunuyor. Filmin kadrosunda ayrıca sürpriz bir isimde yer alıyor. 2012 yılı Türkiye güzeli seçilen Açalya Samyeli’de filmin oyuncuları arasında.

Film dur durak bilmeden kaldığı yerden devam ediyor. Saffet, Emel Sayın’ın menajerine verdiği loto numaralarıyla zengin olmuş, Tüpçü Fikret,  Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine yatırılmıştır. Çetin hayatına kaldığı yerden devam ederken, İsmail ise torununu sünnet ettirmeye çalışmaktadır.

Düğün Dernek 2 Sünnet Afiş

Düğün Dernek 2 Sünnet filmi daha ilk dakikalarından itibaren izleyicisini kendine bağlamayı başaran bir filmdir. Duygusallıktan uzakta tamamen gülme odaklı olarak hazırlanan film, izleyicilere gülme garantisi sunmaktadır. Karmaşık mizah anlayışına rağmen izleyiciyi soluksuz kendine bağlamayı başaran Düğün Dernek 2 Sünnet, Tüpçü Fikret’in Türkiye güzeli Açalya Samyeli’ye aşık olmasıyla daha renkli bir hal almıştır. Açalya Samyeli’de canlandığı Leyla karakteri ile aktif bir karakteri oynadığı ilk film tecrübesi olmasına karşın, kendisinden beklenmeyen bir oyunculuk performansı göstererek, Tüpçü Fikret ile iyi bir ekip olmayı başarmıştır. Oyunculuk becerileriyle filmin tüm oyuncularının harika bir iş başardığı söylenebilir. Diğer filmde olduğu gibi bu filmde de filmin en renkli karakteri, ilginç mizah anlayışı ve olmadık yerlerde söylediği absürt kelimeleriyle Ahmet Kural’ın hayat verdiği Tüpçü Fikret karakteridir. Çetin karakterini canlandıran Murat Cemcir’in Tarık’ın eşine ve ailesine öğrettiği Türkçe kelimelerle de film daha fazla renklenmiştir.
Bir önceki filmde olduğu gibi, karmaşık ve işin içinden çıkılmaz durumlarda ilginç fikirlerle çözüm arayan 4 kafadarımız, İsmail’in torununu sünnet ettirmek isterken düştükleri çıkmazdan kendilerini izleyiciyi sıkmadan ve ana konudan kopmadan kurtarabilerek, hem filmdeki konu bütünlüğünü korurken hem de izleyiciyi güldürmeyi başarmışlardır.

Tüpçü Fikret

İzleyicilerin hiç sıkılmadan izleyebileceği bir film olan Düğün Dernek 2 Sünnet, komik finali ve film boyunca beklense de pek düşünülmeyen final sürpriziyle yeni bir filmin ipuçlarını vererek filme noktayı koymuştur. Film için söylenebilecek tek problemin; Barış Yıldız tarafından hayat bulan Saffet karakterinin biraz sönük kalması ve filmin büyük çoğunluğunun Tüpçü Fikret üzerinden geçmesi olduğu söylenebilir.