Medal of Honor Warfighter, Medal of honor serisinin ikinci oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyun konusunu terörist gruplara karşı savaşan Tier 1 askerlerinden alıyor. Serinin ilk oyununda yer almayan, multiplayer kısmındaki değişik ülkelerin, gerçek hayatta da var olan askeri timlerinin yer alması, oyunu hem eğlenceli hem de gerçekçi kılmak için son derece başarılı tasarlanmış bir detay.

Senaryo seçiminde ise gerçek hayattan, yapılmış operasyonlardan yola çıkılması Medal of Honor Warfighter’ı çekici kılan bir diğer özellik.

Hikâye, serinin ilk oyununda Afganistan’da görev yapan Dusty, Vodo ve Mother gibi karakterlerin Pakistan’da terörist gruplarla yaptığı savaşlara dayanıyor. Oyuncuların kontrol ettiği Preacher’a diğer önemli karakterler eşlik ediyor. Dusty ise operasyonların masa başı işlerini yürütüyor. Medal of Honor Warfighter’ı, muadili olan oyunlardan ayıran yanlarından biri ise karakterlerin sadece birer savaşçı olarak değil aynı zamanda insan olarak ele almasıdır. Ara videolarda karakterlerin aileleri ile diyalogları bir film gibi oyuncuların önüne sunuluyor. Tabi bu da oyunu duygusallaştırıyor.

Medal of Honor Warfighter’ın serinin ilk oyunundan bir farkı da ana silahınız için arkadaşınızdan mermi isteyebilmeniz. Böylece mermim bitti sıkıntısını yaşamıyorsunuz.

Savaş içerikli oyunlarda pek de önemsenmeyen araba sürüş sahneleri Medal of Honor Warfighter’da oldukça etkileyici yapılmış. Oyun gerçekçi grafikleri ve oyunu yaşatan müzikleri ile de oyuncular tarafından takdir görmekte.