Yönetmenliğini Togan Gökbakar’ın yaptığı Recep İvedik seri filminin 4.’sü 21 Şubat 2014’te vizyona girmiş ve seyircinin yoğun ilgisini çekmiştir. Yönetmenliğini Emrah Çobanın üstlendiği filmde Şahan Gökbakar, filmin hem senaryosunu yazmış hem de oynamıştır.

Son günlerde yerli ve yabancı birçok güzel film vizyona girmekte ve sinemaseverler tarafından beğeniyle izlenmektedir. Ülkemizde bu filmlerin en başında Recep İvedik-4 geliyor. Kimilerinin asla izlemem dediği film gişe rekorları kırarak izleyenleri güldürmeye devam ediyor. Film vizyona girdiği ilk haftada en çok izlenen film rekorunu kırarak Türk sinema tarihine geçti. Günler öncesinden biletlerini alanlar sosyal medyadan sinemalar önünde oluşan kuyruğun ve izdihamın fotoğraflarını paylaştılar.

Recep İvedik, mahallesinde kurulan çocuk futbol takımının antrenörüdür. Düzenli olarak idmanlarını yaptıkları, kendisinin de küçüklüğünden beri oynadığı, mahalledeki tek boş araziyi zengin biri satın almaya kalkar. Recep,in buna izin vermeye hiç niyeti yoktur ve çare aramaya başlar. Araziyi kurtarmanın yolunun satın almak olduğuna karar verir. Fakat bunun için para lazımdır. Kendi yöntemleriyle para bulamayınca para bulmanın yolunun Survivor’a katılıp büyük ödülü kazanmak olduğuna karar verir. Karayip korsanlarıyla karşılaşan, köpek balıkları ve yengeçlerle dost olan Recep İvedik, Survivor adasında maceradan maceraya koşmaktadır. Öyle ki yengeçleri evcilleştiren Recebi gören yengeçler, bando takımı gibi tek sıra dizilmektedirler. İşin sonunda türlü numaralarla yarışmayı ve ödülü kazanması da var tabiki.

İlginin bu kadar büyük olması üzerine Şahan Gökbakar Türkiye’de bir ilk yapıp Recep İvedik-4’ün animasyon filmini de yapacaklarını açıkladı.

Çekimlerine İstanbul Bağcılar’da başlanan film Maldivler’de tamamlanmıştır. Recep İvedik-4’ün başarısı, beklendiği gibi serinin diğer filmlerinin de üstüne çıkmıştır.

Fragmanının bile izlenme sayısı oldukça yüksek olan bu kahkaha bombasını gülmeyi ve komediyi sevenlere tavsiye ediyorum.