Herkesin net bir şekilde bildiği gibi, başka bir kentte yaşamaya başlayacak, çalışma veya eğitim hayatına diğer bir yerden devam edecek olan kişilerin en büyük problemidir barınma. Cadde ve yollarını hiç bilmediğiniz, insanlarını tanımadığınız bir şehirde; barınma ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek, güvenilir, bir şekilde kalacak yeri nereden bulacaksınız? Uzun süreli konaklamak istiyorsunuz fakat boş bir ev için de eşya almak istemiyorsunuz. Mevcut olan seçeneklerden bir diğeri de yurt, apart otel ya da pansiyonu nasıl arayacak, size hitap ettiğinden nasıl emin olabileceksiniz.

Konakla.net olarak 2014 yılında, öğrencilerin, çalışanların ya da herhangi bir nedenle barınma sorunu olanların tüm bu sorunlarını ayrıntılı olarak düşünmeye başladık. Kalacak yer arayanlara uygun ve makul fiyatlarla, istedikleri hizmeti veren kurumları bulmalarını amaçladık; bütün bunları yaparken de güven sağlamış olanlarla ile sizi buluşturmak için kolları sıvadı.

KonaklaNet

Evet, ama nedir bu konakla.net? Dışarıdan gözüktüğü kadarı ile  yalnızca bir ilan sayfası  olarak güvenli; yurt, apart ve pansiyon sahiplerinin, iletişim için gerekli tüm bilgileri doldurarak tanıtımlarını yaptıkları  güvenli bir platform. Ne var ki; konakla.net için iş bununla da bitmiyor; amacı alışagelmiş  bir ilan sayfasından öte; herkesin istek ve ihtiyaçlarına  göre güvenle konaklayabilecek  bir yer bulmasını sağlamak bizim için  değişmez  bir prensibimiz  haline geldi Kararlı duruşu ile politikalarından taviz vermeden 2015 yılında en fazla tıklanan yurt, apart ve pansiyon platformlarından biri olarak  bizle çalışmanın verdiği ayrıcalığı ve farkı sizlere hissettirmek  amacı ile hizmet vermeye başladık. Firmamız bu kadar kısa bir süre içinde bu kadar hızlıca yükselerek bir başarı gösterdi ve bugüne kadar sayfamızı ziyaret edenlerin, istediklerini bulamam gibi bir sorun yaşanmadı.

Apart-2

Peki, nasıl bir çalışma yürütüyor? Konakla.net, güven vermeyen, ruhsatsız çalışan kurumların ilanını hiçbir şekilde yayınlamıyor ve sayfasını ziyaret edenleri, gerçek kişilerle yüz yüze getiriyor. Yüksek resim prensipleri vasıtası ile daha kurumu görmeden ile ilgili fikir sahibi olmanızı sağlıyor. Kısaca fiyat politikaları ile olduğun kadar, farklı oda türlerine göre;  günde 3 öğün yemek internet, okul servisi, çamaşır ve daha birçok hizmetin karşılığında ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini sizin yerinize öğreniyor. Hâlihazırda uygulamakta olduğu konum çalışmaları ile, üniversitenize en yakın yurdu, aparttı bulmanıza, kent merkezine, alışveriş mekanlarına, sosyal alanlara en az mesafede olan yerlerde konaklama imkânı sunuyor. Üstelik ölçütlerinize makul kurumlar arasında sizin için en İdeal olanı seçmeniz için karşılaştırma imkânı sunuyor.

Apart-3

Bu kadar kısa zamanda, yoğun çalışmalar ve ayrıntılı araştırmalarla yüksek başarı sağlamış olan konakla.net, önümüzdeki günlerde, uğramadan kalacağımız yurda, apar ta ya da pansiyona karar vermeyeceğimiz bir ilan sayfasına dönüşecek gibi duruyor. Tamamen para ödemeden hizmet verirken, diğer ilan sayfalarına yüksek miktarlarda ücretler ödeyen kurum sahiplerinin de olabildiğince dikkatini çekmeyi başararak farkını bir kez daha ortaya koydu.  Bu anlamda “Türkiye’nin en kapsamlı yurt, pansiyon, apart bulma platformu” olma hedefi ile çıktığımı bu yolda konakla.net, sitesi olarak bir yıl gibi kısa bir süre içinde, tüm rakiplerini tamamıyla geride bırakmayı başarmış olmanın haklı gururunu taşıyoruz. İlerlet-yen zamanla birlikte yine yakın bir zaman içinde kurum ve ihtiyaç sahiplerine sunmuş olduğu hizmetlerle isminden daha çok söz ettireceğine benziyor. Maksimum hizmeti verebilmek için her geçen gün gerçekleştirdiği değişim de aslında bunu kanıtlar mahiyette. Demek ki bundan böyle, sayfamızı ziyaret etmeden kalacağımız yere hemen  karar vermeyeceğiz.